HAMBURGER S LUXUSNÍMI DIPY

Sezóna grilování už klepe na dveře, a tak jsme si pro Vás nachystali recept na výborný hovězí burger s omáčkou dle Vašeho výběru.

Na přípravu (4 porce) budeme potřebovat:

800 g hovězí mleté maso (Hovězí mleté maso musí být neochucené a neosolené. Pokud by již obsahovalo sůl, musíte další solení vynechat nebo snížit množství soli)
Koření na hovězí hamburger TRUMF
sůl
hlávkový salát
rajče
kyselá okurka
plátkový sýr
houska na hamburgery

Na dip: 
majonéza/zakysaná smetana +  koření na dipy TRUMF 

Pokud si chcete maso na burger namlít sami, doporučujeme v řeznictví šáhnout po hovězím krku - je mírně prorostlý a obsahuje kolem 15 % tuku, což Vám zaručí šťavnatost.

Doma si maso nakrájejte na menší kusy a namelte přes desku s otvory s průměrem cca 4 mm. Osolte a přidejte 1-2 lžičky Koření na hovězí hamburger. Promíchejte a nechte v lednici odležet alespoň 2 hodiny. Rozkrojte si housky a z každé strany ogrilujte dozlatova - houska bude pěkně křupavá a nenavlhne tolik šťávou z masa. Na ogrilované housky nandejte lžíci omáčky na každou stranu a rozetřete. Na spodní stranu housky položte list salátu. Vytvořte placky na 4 burgery a grilujte z každé strany cca 4 minuty. Na poslední minutu dejte na burger plátek sýra. Burgry s rozpečeným sýrem přendejte na listy salátu, přidejte plátky rajčat a kyselou okurku a přiklopte svrchní stranou housky.

Na omáčku: 

Kolik lidí, tolik chutí. Tímto heslem jsme se řídili při vývoji směsí koření na omáčky na burgery, k pečeným masům, klobásám či grilované zelenině. S naším kořením si můžete doma vytvořit luxusní omáčku/dresink s chutí bylinek, oblíbenou barbeque nebo extra pikantní. Jejich příprava je velice jednoduchá, a navíc si můžete připravit právě takové množství, jaké budete chtít.

Na 2 polévkové lžíce majonézy nebo zakysané smetany dejte 1 čajovou lžičku směsi, promíchejte a nechejte alespoň 2 hodiny odležet v ledničce. Pro ještě lepší chuť můžete přidat lžičku dijónské hořčice.

Tip: omáčku můžete snadno připravit i z veganské náhrady majonézy, všechny směsi jsou svým složením vhodné jak pro vegetariány, tak i pro vegany a skvěle chutnají i s grilovanou zeleninou.